Sviatok

Meniny má Gertrúda, Gerda

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 4
DNES: 107
TÝŽDEŇ: 1588
CELKOM: 469436

STRAVOVANIE V OBCI

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

1Jedálny lístok

Kontakt

Družstenná jedáleň v júni 2016 ukončila svoju činnosť.

Navigácia

Obsah

Benevolencia ? Ľahostajnosť ? Hlúposť ?

Typ: ostatné
Dnes vo večerných hodinách bol nahlásený požiar v lokalite našej obce - Horkonce - z Jarkovej ulice smer na Strakovú, ktorý sa tiahol trávnatým porastom na Betliar.
Vďaka rýchlemu zásahu našich dobrovoľných hasičov sa tento požiar podarilo lokalizovať a uhasiť.

Každoročné štatistiky požiarovosti ukazujú, že s príchodom prvých jarných a najmä slnečných dní sa prebúdza zo zimného spánku nielen príroda, ale i človek a to najmä svojou činnosťou v záhradách, sadoch a na poliach. Napriek sústavnému zdôrazňovaniu ŠKODLIVOSTI a NEBEZPEČNOSTI vypaľovania suchej trávy v jarnom období a ZÁKAZU vypaľovania porastov bylín, kríkov a stromov občania túto činnosť a riziko s ňou spojené často podceňujú a nechávajú sa v rámci upratovania svojich pozemkov a záhrad zlákať na vypaľovanie suchej trávy a kríkov.
Pamätajte na to, že podľa zákona o ochrane pred požiarmi je ZAKÁZANÉ vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov, či zakladať oheň na miestach, kde sa môže rozšíriť !!!

Skoré spozorovanie požiaru je najdôležitejšie, každá sekunda je dôležitá ! Ak začne horieť napr. tráva okolo ohniska a sme dostatočne pripravení, väčšinou sa požiar dá v zárodku uhasiť. Ak nie, okamžite volajte hasičov !

Ešte raz veľmi pekne ďakujeme všetkým, ktorí dnes pomohli akýmkoľvek spôsobom uhasiť vzniknutý požiar.Vytvorené: 14. 3. 2019
Posledná aktualizácia: 14. 3. 2019 19:33
Autor: LB