Sviatok

Meniny má Žofia, Brenda, Raisa, Sofia, Zosia

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 4
DNES: 78
TÝŽDEŇ: 2671
CELKOM: 882376

STRAVOVANIE V OBCI

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

1Jedálny lístok

Kontakt

JEDÁLEŇ GEMER 

kuchyňa a jedáleň GEMER

kontakt

Družstenná jedáleň v júni 2016 ukončila svoju činnosť.

Navigácia

Obsah

Čestné vyhlásenie o kompostovaní

Typ: ostatné
kompostovanieVážení občania, do Vašich domácností Vám bolo spoločne s Polomskými novinami doručené čestné vyhlásenie o kompostovaní biologicky rozložiteľného odpadu z domácností. Toto čestné vyhlásenie je potrebné vyplniť a podpísať zástupcom každej domácnosti – vlastníkom rodinného domu (daňovníkom), prípadne nájomcom alebo obyvateľom rodinného domu a odovzdať ho do 02.11.2020 na obecnom úrade, prípadne v knižnici alebo v potravinách „na zadkoch“ alebo „pri Kasíne“. Toto čestné vyhlásenie má slúžiť na preukázanie skutočnosti, že sa v obci kompostuje biologicky rozložiteľný odpad. Efekt to však má iba v prípade, že sa nám spoločne podarí preukázať kompostovanie u 100 % domácností.

 

  Zákon č. 79/2015 Z.z. o odpadoch ukladá obci zaviesť systém triedenia biologicky rozložiteľného odpadu. Súčasne však stanovuje aj výnimky, kedy sa osobitný systém nemusí zaviesť. Tou najvhodnejšou alternatívou pre našu obec je, že sa nám spoločne podarí preukázať, že 100 % domácností kompostuje vlastný odpad vo svojich domácich kompostoviskách. Vytvárať osobitný systém na likvidáciu biologicky rozložiteľného odpadu považujeme v našich podmienkach za zbytočné, neefektívne, nevýhodné a drahé. Náklady na jeho prevádzku by sme totiž museli premietnuť do zvýšenia poplatku za komunálny odpad. Naopak, zámerom našej obce je, aby sa domáce kompostovanie stalo pre nás úplne prirodzenou súčasťou života, podobne ako separovanie odpadov, likvidácia odpadových vôd kanalizáciou a pod..

 

     Nie je vylúčené, že pravdivosť údajov uvedených v čestnom vyhlásení budú následne overovať poslanci obecného zastupiteľstva alebo poverení zamestnanci obce. Tlačivo na čestné vyhlásenie získate aj na obecnom úrade alebo TU. Týmto chceme vyjsť občanom v ústrety a zabrániť zvyšovaniu poplatku za komunálny odpad v budúcnosti. Kompostovaním tak pomôžeme sebe aj svojmu životnému prostrediu. V prípade akýchkoľvek otázok či konzultácie v súvislosti s týmto čestným vyhlásením alebo touto problematikou sa na nás môžete obrátiť kedykoľvek počas stránkových hodín obecného úradu osobne alebo telefonicky.

 

      

Ďakujeme za ústretovosť.

                                                                                                                                                                                                                                                                          Mgr. Lillian Bronďošová v.r.

                                                                                                                                                                                                                                                                                    starostka obce

 


Príloha

Vytvorené: 16. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 10. 11. 2020 20:51
Autor: