Sviatok

Meniny má Adolf, Adolfína

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 620
TÝŽDEŇ: 620
CELKOM: 486705

STRAVOVANIE V OBCI

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

1Jedálny lístok

Kontakt

JEDÁLEŇ GEMER 

kuchyňa a jedáleň GEMER

jedálny lístok

kontakt

Družstenná jedáleň v júni 2016 ukončila svoju činnosť.

Navigácia

Obsah

Dusičnany vo vode studní a prameňov v našej obci - výsledky testov

Typ: ostatné
studničkaSvetový deň vody sa oslavuje od roku 1993, a to 22. marca. Tento deň má všetkým ľuďom pripomenúť nenahraditeľnosť vody v živote človeka, jej význam pre ekosystémy a dopad na vyspelosť krajiny. Upozorňuje však na neutešený stav vody vo svete, na jej znečisťovanie, informuje o riešení problémov týkajúcich sa vody.

Vodu z trinástich studní a prameňov (Pod bukom, Žläbok, Suchý järok, Hájiky, Dolinka.......) v našej obci sme dali testovať v rámci akcie, ktorú pripravila pre verejnosť Východoslovenská vodárenská spoločnosť Košice, závod Rožňava. Stanovená koncentrácia dusičnanov vo vzorkách ani v jednom prípade neprekročila hraničnú hodnotu 50 mg/l. Toto testovanie vzoriek vody však je len orientačné. 

Na základe čiastočného rozboru vody, ktorý VVS a.s. vykonala  zdarma, máme možnosť zistiť kvalitu našej vody z pohľadu  množstva nebezpečných dusičnanov. Vodu teda môžeme bez problémov využívať napríklad  na zalievanie v záhradách, na napájanie domácich zvierat. Na určenie pitnosti vody sa  využíva podrobnejšia analýza ďalších chemických, biologických a mikrobiologických ukazovateľov vzorky vody na základe písomnej objednávky, ktorá je spoplatnená. 


Vytvorené: 27. 3. 2019
Posledná aktualizácia: 27. 3. 2019 22:50
Autor: LB