Sviatok

Meniny má Miloš, Miloň, Selma,

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 19
TÝŽDEŇ: 1444
CELKOM: 973527

STRAVOVANIE V OBCI

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

1Jedálny lístok

Kontakt

KUCHYŇA A JEDÁLEŇ GEMER 

Jedálny lístok

Kontakt

Športové kluby v obci

futbalový klub

Stránky šachového klubu

Stránky ŠSK Gemerská Poloma

Stolnotenisový klub Gemerská Poloma

Navigácia

Obsah

Medvede v SR: skúsenosti s nimi a názory na ich ochranu

Typ: ostatné
V súvislosti s vysokým počtom prípadov napadnutia človeka medveďom a nárastom výskytu medveďov v osídlených oblastiach i v súvislosti s protichodnými názormi odborných inštitúcií na problematiku riešenia tejto záležitosti obraciam sa na Vás s prosbou o vyplnenie tohto dotazníka.

https://forms.office.com/r/YFTUMwnT1w

Cieľom je zozbierať čo najviac údajov o Vašich skúsenostiach s touto šelmou a o Vašich názoroch na jej ochranu/reguláciu.
 
Prieskum je anonymný a výsledky budú po vyhodnotení získaných informácií zverejnené. Vopred ďakujem, ak si nájdete pár minút času na jeho vyplnenie a mladších respondentov prosím, aby pomohli s jeho vyplnením svojim starým rodičom či prarodičom, najmä ak bývate v oblastiach, kde medvede žijú. Otázky sú však určené všetkým občanom a preto sa pýtam i na názory na ochranu/reguláciu medveďov.
 
Otázky sú nenáročné na „klikanie“, s odhadovaným časom vypĺňania do 12 minút. Nevyhnutných otázok (označené zelenou farbou a hviezdičkou na konci otázky) je iba 28 a preto ak sa Vás niektoré otázky netýkajú (stretnutie s medveďom alebo pozorovanie jeho výskytu na území okresov), nevypĺňajte ich. Pre aktuálnosť sa väčšina otázok vzťahuje na pozorovanie alebo stretnutie s medveďom v posledných 5 rokoch.      
 
Čím viac reálnych informácií poskytnete, tým bude výsledná informácia z dotazníka hodnovernejšia, pretože podobný prieskum sa v SR nerealizoval. Ďakujem za Váš čas a ochotu.

S priateľským pozdravom
 
doc. RNDr. Jozef Kováčik, PhD. 
Katedra biológie, Trnavská univerzita v Trnave


Vytvorené: 23. 8. 2021
Posledná aktualizácia: 23. 8. 2021 14:05
Autor: