Obsah

už sme prečítali

Typ: náš tip | Knižnica
séria kníh od autorky Diany Gabaldonovej

už sme prečítali

knihaséria kníh od autorky  Diany Gabaldonovej

FPU

Diana Gabaldonová (autorka) v knihe Cudzinka

Do našej knižnici chodím veľmi rada, je tam príjemná atmosféra a stála si prinesiem domov veľa kníh, ktoré ma zaujmú na prvý pohľad a nebolo to ináč ani tentokrát. Vybrala som si sériu kníh od autorky  Diany Gabaldonovej prvú som si prečítala knihu Cudzinka, ktorá ma veľmi zaujala. Je to príbeh o láske, ktorá prekročila hranice  času.

Claire Randallová slúžila počas vojny v armáde ako zdravotná sestra a po nastolení mieru sa znova pokúša dať dohromady svoj život a neveľmi šťastné manželstvo. Keď sa s manželom vyberie na miesto, kde sa konajú starobylé rituály druidov, neznáme sily ju vrátia do minulosti – do roku 1743, do divokého Škótska, kde muži bojujú o prežitie a ženy sú pre nich často iba bezmocnou korisťou. Claire nechápe, čo sa s ňou stalo, kde sa ocitla a či sa odtiaľ ešte niekedy vráti. Padla do zajatia škótskeho klanu a každý ju podozrieva, že je vyzvedačka v službách Angličanov. Dozviete sa ako si v tejto situácii poradí žena zvyknutá na prísnu racionálnosť dvadsiateho storočia. Nebezpečenstvo striehne na každom kroku – dokonca aj na jej srdce. Claire stretne Jamesa Frasera, muža ktorý je od nej mladší, ale zažil toho oveľa viac ako ona.  Jamie, hrdý a ušľachtilý, jej dá lásku, akú dosiaľ nespoznala. Dozviete sa či môže žena milovať dvoch mužov, každého v inom čase. Ako si dokáže vybojovať šťastie a neublížiť tým, na ktorých jej najviac záleží.

Ide o úžasné dobrodružstvo, romantiku, erotiku keď začnete túto knižku čítať neviete prestať úplne vás dostane, a priam hltáte celý príbeh až do konca. Veľké dobrodružstvo, ktoré zasiahne srdce i dušu a strhne vás do víru storočí. Preto neváhajte si túto knihu vypožičať je skvelá.

 

kniha 2

Po tejto prvej knihe som si vypožičala ďalší diel od tejto autorky pod názvom Vážka v jantári.

VÁŽKA V JANTÁRI je v poradí druhým románom úspešnej série OUTLANDER. Kniha nadväzuje na prvú časť s názvom CUDZINKA. Autorka znova skĺbila dva svety, oddelené od seba takmer dvoma storočiami. V krátkom vedľajšom príbehu, ktorý je zasadený do roku 1968, navštívi Claire Randallová v Invernesse mladého oxfordského profesora Rogera MacKenzieho, aby získala odpovede pre svoju dcéru Briannu. Jej požiadavka je neobvyklá,  zistiť čo sa stalo s mužmi, jakobitskými vojakmi, ktorí bojovali v armáde princa Karola Eduarda Stuarta, po katastrofálnej porážke pri Cullodene v roku 1746.  Rogera jej otázka udivuje, ale zároveň je fascinovaný jej odhodlanosťou. Zvedavosť v ňom vzbudzuje aj jej červenovlasá dcéra. Claire vyrozpráva Rogerovi a Brianne, čo sa odohralo rok pred Stuartovským povstaním. Lesk a bohatstvo márnivého Francúzska za vlády Ľudovíta XV. sú v ostrom kontraste voči chudobe a tvrdošijnosti Škótskych horalov, pripravených bojovať za nezávislosť. Claire a Jamie sa zapletajú do politických intríg, špionáže i zrady, pretože sú odhodlaní zmeniť beh dejín a utrpenie škótskeho ľudu. Znechutení márnivosťou a ľahkými mravmi francúzskej vyššej spoločnosti sa vrátia naspäť na vetrom ošľahané vresoviská Škótskej Vysočiny a na krvou presiaknutú zem v Cullodene. Desivá pasca okolností Claire opäť privedie do budúcnosti a k ešte šokujúcejšiemu odhaleniu. Ako sa to všetko vyvinie nebudem prezrádzať. Všetko sa podrobne dočítate v knihe.

Ja mám už na stole tretí diel pod názvom Moreplavec a práve sa ju chystám čítať, veľmi sa na ňu teším a všetkým čitateľom prajem príjemný čitateľský zážitok.

 

vaša čitateľka 

 

 

 


Vytvorené: 18. 2. 2022
Posledná aktualizácia: 18. 2. 2022 13:16
Autor: Danka Červenáková