Obsah

už sme prečítali

Typ: ostatné | náš tip | Knižnica
SLNKO V DAŽDI - MÁRIA ĎURANOVÁ

Spisovateľka Mária Ďuranová nie je známa len na Kysuciach. Kysučanka napísala svoju prvú knihu ešte v roku 2006. Odvtedy jej vyšlo ďalších trinásť. „V zdravom tele zdravý duch, zvykne sa hovoriť. A aby sme mali aj zdravý mozog, treba sa mu pravidelne venovať. Čítanie kníh je v tomto smere ideálnou aktivitou.“

FPU

 

Vedci už niekoľkokrát dokázali, aké pozitívne účinky má na nás hoci aj polhodina čítania večer pred spaním. Stačí pár stránok, jedna - dve kapitoly. Naša myseľ sa upokojí a hlava sa odpúta od každodenných starostí.“ Túto radu vrelo odporúča obľúbená spisovateľka, ktorá sa s knihami kamaráti už od detských liet. Najskôr ako ich čitateľka, neskôr ako ich autorka. A práve v týchto dňoch uzrela svetlo sveta jej najnovšia, v poradí už štrnásta kniha s názvom Slnko v daždi. Beletria tejto kysuckej spisovateľky je medzi čitateľkami už veľmi dobre známa. Svoju prvú knihu napísala v už spomínanom roku 2006, keď sa vydavateľ, ktorému svoj rukopis ponúkla, postaral, aby sa jej kniha s názvom Stálo to za to, dostala do kníhkupectiev už o pár mesiacov. Príbeh zo súčasnosti vtedy nezaujal len jeho, ale aj množstvo čitateliek.

 

Laura je citlivá a vnímavá mladá žena, ktorá nenachádza pochopenie u svojich najbližších príbuzných. Má vlastné predstavy o šťastnom živote, chce sa rozhodovať slobodne a sama. Verí, že sa oplatí bojovať za svoje sny až do posledného dychu. Veď kto nesníva a nebojuje, akoby ani nežil… Turbulentný vzťah s panovačným otcom ju privedie k mnohým zisteniam, ktoré ju zrazia k zemi. Aj vzťah s mužom, ktorého miluje ju donúti prehodnotiť niektoré priority. Či dokáže vstať a ísť si za svojím šťastím aj naďalej, alebo sa podriadi okoliu. Kniha je veľmi zaujímavo napísaná a hlavne zo súčasnej problematiky...kde peniaze predstavujú neobmedzenú moc a silu.......vrele odporúčam si prečítať knihu.

 čitateľka knižnice


Príloha

Vytvorené: 14. 6. 2021
Posledná aktualizácia: 14. 6. 2021 13:35
Autor: Danka Červenáková