Navigácia

Obsah

Športový deň v Gemerskej Polome ponúkol aj exteriérový šach a bocciu

Typ: ostatné | Šach
Športový deň v Gemerskej Polome ponúkol aj exteriérový šach a bocciu Dňa 15.7.2017 v rámci Športového dňa v Gemerskej Polome boli na futbalovom ihrisku prezentované aj exteriérový šach a exteriérová boccia. Článok vám prináša fotodokumentáciu z tejto časti podujatia.

Exteriérový šach je výbornou aktivitou v letných mesiacoch - skĺbuje vážnu hru s pobytom vonku a prináša šachový relax na miesta, ktoré sa bežne využívajú na celkom iné účely. Tak tomu bolo aj na futbalovom ihrisku v Gemerskej Polome, kde sa v rámci Športového dňa obce stretli jaj obyvatelia. Aktivity boli zamerané hlavne na deti, ktoré si mohli vyskúšať rôzne športové aktivity vrátene šachu a boccie.

exterierovy sach

Podujatia sa zúčastnili aj deti zo Šachového klubu Gemerská Poloma, ktoré v poslednom školskom roku navštevovali Šachový krúžok, aby si zahrali šach na veľkej šachovnici s veľkými figúrkami. Pridali sa aj noví šachisti, či už deti navštevujúce školy v Rožňave, alebo deti z iných častí Slovenska prázdninujúce v obci u starých rodičov, ale aj deti, ktoré si zahrali len dámu, alebo sa učili ako chodia figúrky. Deťom sa šachy páčili.

exterierova boccia

Hneď vedľa veľkej šachovnice si deti mohli zahrať paralympijský šport boccia (boča), jeho exteriérovú verziu. Súťažia proti sebe dve strany, z ktorých každá má lopty (zhruba veľkosti veľkého jablka) svojej farby. Najprv sa hodí terčová lopta - v tomto prípade žltej farby - a hráči sa snažia hodiť lopty svojej farby (bielej a čiernej) čo najbližšie k terčovej loptičke. Aj túto aktivitu si deti obľúbili.

Posúďte sami z priloženého fotoalbumu.

Obe hry na podujatie zabezpečila miestna firma Ondrej Bašták Ďurán - BASHTO.

Kontakt: www.parahry.sk, info@parahry.sk, 0949737 543.


Vytvorené: 15. 7. 2017
Posledná aktualizácia: 20. 7. 2017 23:03
Autor: