Sviatok

Meniny má Izabela, Dalila, Leokádia

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 10
DNES: 692
TÝŽDEŇ: 692
CELKOM: 604075

STRAVOVANIE V OBCI

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

1Jedálny lístok

Kontakt

JEDÁLEŇ GEMER 

kuchyňa a jedáleň GEMER

jedálny lístok

od 02.12.2019 do 06.12.2019

 

kontakt

Družstenná jedáleň v júni 2016 ukončila svoju činnosť.

Navigácia

Obsah

Typ na rodinný výlet

Typ: Turistika
Jednu nedeľu sa naša rodina vybrala na výlet. Rozhodli sme sa spoznať okolie našej obce, aby sme mohli odporučiť našim hosťom možnosti výletu.
O 14.00 hod sme zaparkovali auto na parkovisku v Dedinkách pred hotelom. Vybrali sme sa na pešo okolo priehrady smerom na železničnú stanicu, kde sme počkali na osobný vlak, ktorý z Dediniek odchádza o 14.24 hod a kúpili sme si cestovný lístok za 1,65 Eur do Červenej Skaly. Je to romantická, zaujímavá jazda s...

Jednu nedeľu sa naša rodina vybrala na výlet. Rozhodli sme sa spoznať okolie našej obce, aby sme mohli odporučiť našim hosťom možnosti výletu.
O 14.00 hod sme zaparkovali auto na parkovisku v Dedinkách pred hotelom. Vybrali sme sa na pešo okolo priehrady smerom na železničnú stanicu, kde sme počkali na osobný vlak, ktorý z Dediniek odchádza o 14.24 hod a kúpili sme si cestovný lístok za 1,65 Eur do Červenej Skaly. Je to romantická, zaujímavá jazda s množstvo železničných tunelov, z výhľadom na Kráľovú hoľu a s pohľadom na prekrásnu prírodu. Do Červenej Skaly sme dorazili o 14.56 hod, občerstvili sme sa v miestnej krčme a o 15.04 hod už nám vlak odchádzal do Stratenej. Vystúpili sme v Stratenej 805 m.n.m NP Slovenský Raj. Pre dážď sme museli navštíviť Hostinec stará krčma a potom sme sa vydali na pešiu túru po červenej značke cez Strateneckú pílu 0,15 hod až na Dedinky 1 hod. Prechádzkou okolo priehrady sme sa dostali až k hotelu kde sme mali zaparkované auto. Po ceste sme pocítili hlad a navštívili sme v Dobšinej známu pizzeriu u Eda, kde sme sa dosýta najedli.
Keď máme zhodnotiť tento výlet tak to bude nasledovné:
Klady: čisté a moderné železničné vozne, príjemný sprievodca, krásna príroda, zážitky z prejazdu cez tunele.
Zápory: železničná stanica Dedinky zatvorená, budovy ošarpané bez údržby, turistická trasa Stratenecká Pila-Dedinky neudržiavaná: trasa cez lúku nepokosená, v lese trasa zaváľaná stromami, rebríky poškodené – z jednoduchej trasy to bola náročná trasa.
No i napriek tomu sme mali v cieli pocit, že sme niečo vykonali v prospech nášho zdravia a odporúčame aj ostatným sa vydať po našej trase.


jch


Vytvorené: 4. 11. 2015
Posledná aktualizácia: 11. 7. 2016 08:47
Autor: Administrátor