Menu
Obec Gemerská Poloma
Gemerská Poloma

už sme prečítali

už sme prečítali

séria kníh od autorky Diany Gabaldonovej

už sme prečítali

knihaséria kníh od autorky  Diany Gabaldonovej

FPU

Diana Gabaldonová (autorka) v knihe Cudzinka

Do našej knižnici chodím veľmi rada, je tam príjemná atmosféra a stála si prinesiem domov veľa kníh, ktoré ma zaujmú na prvý pohľad a nebolo to ináč ani tentokrát. Vybrala som si sériu kníh od autorky  Diany Gabaldonovej prvú som si prečítala knihu Cudzinka, ktorá ma veľmi zaujala. Je to príbeh o láske, ktorá prekročila hranice  času.

Claire Randallová slúžila počas vojny v armáde ako zdravotná sestra a po nastolení mieru sa znova pokúša dať dohromady svoj život a neveľmi šťastné manželstvo. Keď sa s manželom vyberie na miesto, kde sa konajú starobylé rituály druidov, neznáme sily ju vrátia do minulosti – do roku 1743, do divokého Škótska, kde muži bojujú o prežitie a ženy sú pre nich často iba bezmocnou korisťou. Claire nechápe, čo sa s ňou stalo, kde sa ocitla a či sa odtiaľ ešte niekedy vráti. Padla do zajatia škótskeho klanu a každý ju podozrieva, že je vyzvedačka v službách Angličanov. Dozviete sa ako si v tejto situácii poradí žena zvyknutá na prísnu racionálnosť dvadsiateho storočia. Nebezpečenstvo striehne na každom kroku – dokonca aj na jej srdce. Claire stretne Jamesa Frasera, muža ktorý je od nej mladší, ale zažil toho oveľa viac ako ona.  Jamie, hrdý a ušľachtilý, jej dá lásku, akú dosiaľ nespoznala. Dozviete sa či môže žena milovať dvoch mužov, každého v inom čase. Ako si dokáže vybojovať šťastie a neublížiť tým, na ktorých jej najviac záleží.

Ide o úžasné dobrodružstvo, romantiku, erotiku keď začnete túto knižku čítať neviete prestať úplne vás dostane, a priam hltáte celý príbeh až do konca. Veľké dobrodružstvo, ktoré zasiahne srdce i dušu a strhne vás do víru storočí. Preto neváhajte si túto knihu vypožičať je skvelá.

 

kniha 2

Po tejto prvej knihe som si vypožičala ďalší diel od tejto autorky pod názvom Vážka v jantári.

VÁŽKA V JANTÁRI je v poradí druhým románom úspešnej série OUTLANDER. Kniha nadväzuje na prvú časť s názvom CUDZINKA. Autorka znova skĺbila dva svety, oddelené od seba takmer dvoma storočiami. V krátkom vedľajšom príbehu, ktorý je zasadený do roku 1968, navštívi Claire Randallová v Invernesse mladého oxfordského profesora Rogera MacKenzieho, aby získala odpovede pre svoju dcéru Briannu. Jej požiadavka je neobvyklá,  zistiť čo sa stalo s mužmi, jakobitskými vojakmi, ktorí bojovali v armáde princa Karola Eduarda Stuarta, po katastrofálnej porážke pri Cullodene v roku 1746.  Rogera jej otázka udivuje, ale zároveň je fascinovaný jej odhodlanosťou. Zvedavosť v ňom vzbudzuje aj jej červenovlasá dcéra. Claire vyrozpráva Rogerovi a Brianne, čo sa odohralo rok pred Stuartovským povstaním. Lesk a bohatstvo márnivého Francúzska za vlády Ľudovíta XV. sú v ostrom kontraste voči chudobe a tvrdošijnosti Škótskych horalov, pripravených bojovať za nezávislosť. Claire a Jamie sa zapletajú do politických intríg, špionáže i zrady, pretože sú odhodlaní zmeniť beh dejín a utrpenie škótskeho ľudu. Znechutení márnivosťou a ľahkými mravmi francúzskej vyššej spoločnosti sa vrátia naspäť na vetrom ošľahané vresoviská Škótskej Vysočiny a na krvou presiaknutú zem v Cullodene. Desivá pasca okolností Claire opäť privedie do budúcnosti a k ešte šokujúcejšiemu odhaleniu. Ako sa to všetko vyvinie nebudem prezrádzať. Všetko sa podrobne dočítate v knihe.

Ja mám už na stole tretí diel pod názvom Moreplavec a práve sa ju chystám čítať, veľmi sa na ňu teším a všetkým čitateľom prajem príjemný čitateľský zážitok.

 

vaša čitateľka 

 

 

 

Dátum vloženia: 18. 2. 2022 12:58
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 2. 2024 10:35
Autor: Danka Červenáková

Obec

Sviatok

Meniny má Eliáš, Iľja, Ilia, Eliána, Iliana

Staré dvory

Názvy starých dvorov na území obce Gemerská Poloma

STRAVOVANIE V OBCI

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

1Jedálny lístok

Kontakt

KUCHYŇA A JEDÁLEŇ EUROGASTRO 

Jedálny lístok

Kontakt

Facebook

Mobilná aplikácia

mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

google-play-downloadapp-store-download

NATUR-PACK

naturpack

Aktuálne počasie

dnes, sobota 20. 7. 2024
oblačno 30 °C 17 °C
nedeľa 21. 7. slabý dážď 24/18 °C
pondelok 22. 7. jasná obloha 31/17 °C
utorok 23. 7. takmer jasno 30/19 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:207
TÝŽDEŇ:1974
CELKOM:1365603

Fotogaléria

Športové kluby v obci