Menu
Obec Gemerská Poloma
Gemerská Poloma

už sme prečítali

FPU

FPU

„Ak chcete mať inteligentné deti, čítajte im rozprávky. Ak chcete, aby boli ešte inteligentnejšie, čítajte im viac rozprávok.“ - (Albert Einstein)

 

Asi niečo pravdy na tom bude. I keď v poslednej dobe často počuť rodičov ako neustále sťažujú. Moje dieťa nerado číta, číta s donútením, ale pravdaže nájdu sa aj výnimky, keď dieťa po knihe túži, nájde si čas na čítanie alebo návštevu knižnice, či kníhkupectva.  Gemerská Poloma ponúka takýmto čitateľom široký výber žánrov na čítanie, len je už na nás či chceme takú možnosť využiť. My sa veľmi tešíme do knižnice na milú tetu Danku, ktorá už pozná, aké knihy deti čítajú a stále im vie dokonale poradiť. Tentoraz nám poradila týmito knihami:

 

Debbie MacomberováDuch Vianoc

Zaujímavý príbeh dvoch kamarátov, ktorí si vymenia svoje povolania.  Jeden druhému sa posmievajú a tvrdia aká ťažká je práca, ktorú majú. A tak do Štedrého večera si navzájom vymenia povolania, z pastora sa stáva barman a naopak. Výmena im prinesie do životov veľké a nečakané zmeny...

 

Lena Riečanská – Sladkých štrnásť s horkou príchuťou

Kto z nás starších si v duchu nespomenie na sladkých štrnásť, keď svet bol gombička a my sme boli plní plánov... Román má dve dejové línie: Katka a jej prvá láska a tou druhou je príbeh babky a jej lásky... Knihu by som odporučila aj nám starším, ktorí radi čítame.

 

Ted Huhges – Kráska a zviera (a iné hry)

Tri divadelné hry, ktoré sú napísané pre školské predstavenia, kniha už len čaká nielen na čítanie, ale možno aj nejaké deti, ktoré milujú divadlo.

 

Karin Erlandsson – Nočný expres

Máte radi záhady, napätie a dobrodružstvo, tak šup do knižnice po knihu. Už len prvý dojem z knihy vás láka ju vziať do rúk a pohĺbiť sa do jej vnútra. Danja v jeden večer záhadne stráca babičku, ktorá jej celý čas rozprávala o nejakom kľúči. Čaro Vianoc a záhady a dobrodružstva vás vnesie do svojho kúzelného sveta.

 

David Hawcock – Ľudské telo

Leporelo o ľudskom tele. Jednoducho a zároveň zrozumiteľne ilustrovaná a napísaná  aj pre tých úplne najmenších, aby sa mohli zoznámiť s fungovaním ľudského tela.

 

Fakty a triky zo sveta vedy z vydavateľstva v originále Dorling House Company

Nezabudli sme ani na tých starších, ktorých biológia, chémia, fyzika nenudí a hľadajú odpovede na rôzne otázky zo sveta vedy. Bohato ilustrovaná plná faktov encyklopédia, ktorá isto zaujme aj dospelého čitateľa.

 

Katarína Machová – Dotyk babieho leta

Priatelia sú ako hviezdy... nevnímaš ich, keď však pozrieš na nebo zistíš, že sú tam, sú všade....lebo priateľstvo je silnejšie ako láska. Príbeh troch žien, kamarátiek, každá žije svoj život, ale predsa ich spája čosi- puto priateľstva.

 

čitateľka knižnice

Dátum vloženia: 27. 2. 2023 13:22
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 2. 2024 10:33
Autor: Danka Červenáková

Obec

Sviatok

Meniny má Eliáš, Iľja, Ilia, Eliána, Iliana

Staré dvory

Názvy starých dvorov na území obce Gemerská Poloma

STRAVOVANIE V OBCI

ŠKOLSKÁ JEDÁLEŇ

1Jedálny lístok

Kontakt

KUCHYŇA A JEDÁLEŇ EUROGASTRO 

Jedálny lístok

Kontakt

Facebook

Mobilná aplikácia

mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Voľne k stiahnutiu:

google-play-downloadapp-store-download

NATUR-PACK

naturpack

Aktuálne počasie

dnes, sobota 20. 7. 2024
oblačno 30 °C 18 °C
nedeľa 21. 7. slabý dážď 24/18 °C
pondelok 22. 7. jasná obloha 31/17 °C
utorok 23. 7. takmer jasno 30/19 °C

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:191
TÝŽDEŇ:1958
CELKOM:1365587

Fotogaléria

Športové kluby v obci